Skip to content

HMOs: The Good and the Bad

2 miesiące ago

720 words

Pan Kuttner jest poważnie wprowadzony w błąd, kiedy opisuje Plan Ubezpieczenia Zdrowotnego w Nowym Jorku (HIP) jako znany ze złego zarządzania (wydanie z 21 maja). HIP jest prowadzony przez prezesa i dyrektora generalnego Anthony ego L. Watsona, który jest Prezydent mianował niedawno utworzoną Krajową Komisję ds. Przyszłości Medicare. HIP otrzymał znak jakości Sachs Group z 1998 roku za lojalność konsumentów w zakresie opieki zdrowotnej. HIP był jednym z zaledwie 16 organizacji opieki zdrowotnej (HMO) w całym kraju, aby otrzymać nagrodę.
Podczas obchodów 50-lecia działalności w 1997 r., Roczna uwaga skupiona była na HIP jako jednym z wiodących krajowych HMO. Przed nominacją prezydenta Watsona, Krajowy Komitet ds. Zapewnienia Jakości przyznał HIP pełną akredytację przez trzy lata. HIP zajął pierwsze miejsce w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku pod względem opieki nad pacjentem, treningu lekarskiego i zadowolenia członków z US News and World Report w badaniu krajowym z 1997 roku. W 1997 r. Badanie Medicare HMO przeprowadzone przez CareData Resources oceniło HIP najpierw w Nowym Jorku. Burmistrz Nowego Jorku, Rudolph Giuliani, uhonorował HIP za swoje przywództwo w tworzeniu i pomocy w finansowaniu sojuszu z Victim Services, aby ustanowić program identyfikacji i świadczenia usług medycznych oraz skierowań społecznych do ofiar przemocy w rodzinie.
HIP znalazł się na drugim miejscu wśród 11 planów HMO w stanie Nowy Jork, dokonanych przez nabywców opieki zdrowotnej, ankietowanych przez Watson Wyatt Worldwide, jedną z wiodących na świecie firm doradztwa w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i ryzykiem. Badanie Measuring Value: 1997 Tri-State HMO Valuation zostało oparte na doświadczeniach nabywców w 1996 r. W badaniu zauważono, że nabywcy podali wartość HIP drugą najwyższą wartość względną przede wszystkim na podstawie ich postrzegania jakości HIP i Zwrot dostawcy. HIP był jednym z zaledwie trzech HMO, którzy przyłączyli się do Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów, wzywając do zwiększenia regulacji zarządzanej opieki zdrowotnej, ponieważ uważa, że wszystkie plany zdrowotne powinny podlegać prawomocnym krajowym normom.
HIP to niedochodowy, przedpłacony model grupy HMO. Grupy są własnością prywatną lekarzy praktykujących razem w supernowoczesnych centrach medycznych. Umowy HIP z grupami w celu zapewnienia swoim członkom kompleksowej opieki zdrowotnej. Aby zaoferować swoim członkom większy wybór i jeszcze szerszy wybór lekarzy, HIP zbudował rozbudowany system opieki zdrowotnej od 12 000 do 14 000 wykwalifikowanych lekarzy, którzy praktykują w swoich biurach. Oprócz planu w Nowym Jorku, HIP opracował wysoko oceniane plany zdrowotne w New Jersey, Pensylwanii i na Florydzie.
Pan Kuttner zawdzięcza HIP przeprosiny.
Daniel T. McGowan
Ubezpieczenie zdrowotne plan Wielki Nowy Jork, Nowy Jork, NY 10001
Odniesienie1. Kuttner R. Czy dobre HMO są złe. Komercjalizacja grupowej opieki zdrowotnej prepaid. N Engl J Med 1998; 338: 1558-1563
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Pan Kuttner odpowiada:
Do redakcji: Różne rankingi HMO dają różne wyniki. HIP nie plasuje się tak dobrze jak większość non-profit HMO w wielu rankingach. Jego plan zdrowia Dane i zestaw danych dla pracodawców (HEDIS) są różne; HEDIS ocenia HIP poniżej średniej krajowej dotyczącej zadowolenia pacjentów Konsumenci Ostatnie badanie członków Unii w HMO dało HIP ogólną ocenę 65, w skali od 61 do 85. Ocena stanu Nowy Jork oceniła HIP powyżej średniej w kilku kategoriach, ale znacznie poniżej średniej w kilku innych, które powinny być wśród mocne strony organizacji non-profit HMO, na przykład szczepień dla dzieci, opieki prenatalnej pierwszego trymestru i niektórych rodzajów badań przesiewowych w kierunku raka. Raport rzecznika prawnego z Nowego Jorku wykazał, że HIP miał najgorszy zapis dotyczący nierozstrzygniętych skarg pacjentów; w rankingu HIP ostatni z 12 HMO na dostęp do telefonu, a 9 na wydatki na lekarzy na członka.
Tak, HIP osiągnął dobre wyniki w niektórych rankingach, a może się zdarzyć, że zarządzanie HIP jest na wyższym poziomie. W uczciwości żałuję, że moja wzmianka o HIP była tak skrócona. Nie miałem miejsca na zrobienie kompletnego profilu każdego HMO i po prostu chciałem zasugerować w tym kontekście, że jakość zarządzania zarówno HMO dla organizacji non-profit, jak i non-profit jest różna, ale nie powinienem być tak kategoryczny odnośnie HIP w tak niewielu słowa.
Robert Kuttner
The American Prospect, Cambridge, MA 02138
[patrz też: citalopram, diklofenak, sklerodermia ]
[przypisy: przewlekła niewydolność żylna, psychoterapia psychodynamiczna, badminton pszczyna ]

0 thoughts on “HMOs: The Good and the Bad”